Teacher's Highland Cream Blended whisky

Teacher’s Highland Cream

Dziś degustacja prostego blenda jakim jest Teacher’s Highland Cream. Producent chwali się dużą zawartością torfowego single malta – podobno są to okolice 45%. Whisky słodowa wchodząca w skład kompozycji prawdopodobnie pochodzi od destylarni Ardmore, pozostałe destylaty to minimum trzyletnia whisky z highland i speyside. Teacher’s to jeden z nielicznych przedstawicieli peated whisky w swojej kategorii cenowej.

 

Podstawowe informacje o recenzowanej butelce:

  • Marka: Teacher’s
  • Wiek: Nas
  • Cena whisky: 30-60 PLN
  • ABV (zawartość alkoholu): 40,0 %
  • Jest filtrowana na zimno
  • Jest barwiona karmelem.

Teacher’s Highland Cream nota degustacyjna:

 

Kolor: złoty – w moim odczuciu wygląda bardzo nienaturalnie
Zapach: na początku zapachu jest mało, delikatny dym, wędzony, miód, pomarańcze, trochę alkoholowy, lakier do drewna, wrzos, cytryny, banany, delikatnie maślany
Smak: dymny, mocno drewniany, trochę cytrusów, miodowy
Finisz: krotki, przyjemnie dymny, mocno rozgrzewający i pieprzny, iskrzący

 

Teacher’s ocena: 1 / 10 punktów

Teacher's ocena:
1/10

Teacher’s Highland Cream opinia i podsumowanie:

 

Teacher’s whisky to prosty blend, który oferuje nam dość bezpośrednie wrażenia. Wyraźnie czuć młodość destylatów, które komponują whisky. Niestety pojawia się pewnego rodzaju agresywność w smaku, a sam finisz jest mocno pieprzny i rozgrzewający. Z drugiej strony oferuje aromaty dymne, torfowe, które zwykle nie są popularne w tego typu blendach. Dymu nie jest zbyt wiele. ale jest bardzo przyjemnie odczuwalny – szczególnie przy finiszu. Ardmore okazał się świetnym wyborem jeśli chodzi o dostawcę torfowego malta.

 

Teachers whisky to jeden z nielicznych blendów w tym zakresie cenowym, który oferuje dymną paletę aromatów. Jeśli lubisz poczuć trochę dymu w prostym blendzie – ta whisky jest dla Ciebie. Oczywiście Teacher’s, to nie jest degustacyjna whisky i zapewne lepiej sprawdzi się jako trunek na niezobowiązującym grillu, niż zawartość Twojego Glencairn’a. Jeśli oczekujesz więcej dymu, chcesz więcej wrażeń powinieneś dołożyć te kilkanaście złoty na chociażby Islay Mist Deluxe. Osobną kwestią jest to, że Islay Mist może być ciężej dostępna, z kolei Teacher’s jest dostępny dość szeroko.

 

Podobno poprzednie wypusty whisky Teacher’s były lepsze od obecnych. Niestety nie miałem okazji spróbować. Może warto zainteresować się takim Teacher’sem z początku dekady ?

 

 

teachers higland cream blended whisky


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *