Glenrothes 1997 Cadenhead's review

Glenrothes 1997 Cadenhead’s

Dziś test Glenrothes 1997 CA czyli whisky butelkowana w ramach serii Wood Range przez Cadenhead. Whisky dojrzewała przez 19 lat w beczce po sherry i została wydana jako single cask w ilości 528 butelek. Na rynku pojawiło się kilka ciekawych Glenrothesów z roku 1997. Sprawdźmy jak wypada ten od Cadenhead’s.

 

Podstawowe informacje o recenzowanej whisky:

 

  • Destylarnia: Glenrothes
  • Bottler: Cadenhead’s
  • gatunek: single malt scotch whisky
  • Cena: whisky od 400 do 800 PLN
  • Wiek: whisky 19-letnia
  • ABV (zawartość alkoholu): 58,7 %
  • Whisky single cask, cask strength, nie filtrowana na zimno i nie barwiona karmelem
  • Link do whiskybase tutaj: https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/97730/glenrothes-1997-ca

 

Glenrothes 1997 CA test i nota degustacyjna:

Kolor: ciemnozłoty
Zapach: na początku trochę ostry, siarka, dębina, rodzynki, suszone śliwki, piernik, odrobina wosku, siarka po dodaniu wody, powidła śliwkowe, wiśnie, skórka pomarańczowa, słodka czekolada
Smak: słodko drewniany, pomarańcze, śliwki, gruszki ze skórką, cynamon, goździki, wiśnie, wiśniowe praliny
Finisz: długi, dość słodki z nutami dębiny, skórek z pomarańczy i wiśni, na końcu delikatnie taniczny w przyjemny sposób

 

Ocena 4 na 10 punktów

 

Glenrothes 1997 Cadenhead's ocena:
4/10

 

 

Glenrothes 1997 CA label

 

Glenrothes 1997 CA opinie i podsumowanie

 

Testowana whisky to pyszny słodziutki Glenrothes. Słodkość wychodzi nam w zapachu, jak również jest kontynuowana w smaku i finiszu. Bardzo podobają mi się akcenty wiśniowo-czereśniowe w tej whisky. Mam wrażenie że w aromacie pojawia się trochę siarki – odjęty punkt za to. Na uwagę z kolei zasługuje finisz – dość słodki i złożony. Przyjemna deserowa whisky.
Niestety w miarę utleniania, pojawia się coraz więcej siarkowych nut, które przykrywają te przyjemne, słodko deserowe akcenty. Ocena spadła o 1,5 punkta.

 

Na blogu pojawi się wkrótce więcej wypustów Glenrothesa z tego rocznika. Tak jak już wspominałem, Glenrothesy z roku 1997 okazują się mocno ciekawe. Mam na oku jeszcze kilka ciekawych wypustów właśnie z beczek po sherry, niektóre z nich z beczek po ciemnej sherry.

 

Glenrothes 1997 Cadenhead’s cena i dostępność

 

Glenrothes 1997 CA został zabutelkowany latem tego roku. W tym momencie jest jesień i oprócz sklepu Cadenhead’s w Danii ciężko znaleźć oferty tej whisky „z pierwszej ręki”. Dobre rzeczy po sherry potrafią się sprzedać bardzo szybko. I chyba właśnie taki jest ten Glenrothes. Cena za ostatnie butelki to na chwile obecną okolice 120 euro.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *