O mnie

Whisky interesuję się od jakiegoś czasu i blog ten jest pewnego rodzaju opisem mojej fascynacji i przygody z tym trunkiem. Wciąż się uczę i jestem na początku drogi. Odkrywam aromaty i smaki jakie oferuje whisky.
Blog skierowany jest raczej dla osób szukających informacji na temat whisky, która jest szerzej dostępna i oferowana w rozsądnym przedziale cenowym.
Stąd też na tym blogu częściej zagoszczą recenzje podstawowych wypustów single malt, czy choćby blendów, niż dużo droższych i ciężko dostępnych edycji single cask – choć wyjątkowo i takie edycje mogą się pojawić.
Na blogu zwykle opisuje wrażenia z degustacji butelek, które sam zakupiłem. Przedstawione noty degustacyjne są efektem najczęściej kilkukrotnej degustacji w sprzyjających warunkach. Staram się degustować wtedy, gdy poziom whisky w butelce jest właściwy czyli nie doszło do nadmiernej oksydacji trunku. Rzadziej pojawią się recenzje na bazie degustacji w barze czy degustacji na podstawie próbki / sampla. Postaram się zaznaczyć taki fakt we wpisie nt. takiej degustacji.