Dewar's White Label blended whisky

Dewar’s White Lebel

Początki historii whisky Dewar’s sięgają 1846 roku, gdzie w mieście Perth, twórca marki – John Dewar rozpoczął kupażowanie i butelkowanie destylatów. Whisky została spopularyzwoana przez synów Johna. Obecnie marka Dewar’s jest w posiadaniu koncernu Bacardi. Dewar’s White Lebel to polecana i łagodna blended whisky. Z swoim składzie zawiera podobno około 30% whisky single malt, która w większości pochodzi z destylarni Aberfeldy.

 

Podstawowe informacje o recenzowanej butelce:

 • Marka: Dewar’s
 • Wiek: NAS
 • Cena: 30 – 60 PLN  ( w promocji do 50 zł)
 • ABV (zawartość alkoholu): 40%
 • Jest filtrowana na zimno
 • Jest barwiona karmelem.

 

Dewar’s White Lebel nota degustacyjna:

Zapach: maliny, truskawki, rodzynki, miód, kompot z czerwonych owoców, rabarbar
Smak: delikatne nuty sherry i miodu, skórka pomarańczowa, rabarbar
Finisz: pieprzny i iskrzący, krótki

Dewar’s White Label ocena: 0,5 na 10 punktów

Dewar's White Label ocena:
0.5/10

Dewar’s White Lebel opinia i podsumowanie:

 

Dla mnie Dewar’s White Label jest jedną z ciekawszych whisky biorąc pod uwagę przedział cenowy do 60 zł za butelkę. Whisky jest dość łagodna w smaku i może się to podobać – szczególnie na początku przygody ze szkocką. Bardzo podobał mi się aromat tej whisky, który okazał się mocno owocowy i dość złożony jak na tanią whisky typu blended. Smak niestety nie był aż tak owocowy, jak aromat,  bardziej poszedł w klimaty miodowe i okazał się dość łagodny. Jeśli  szukasz taniej, ale bardzo grzecznej i łagodnej whisky – White Label jest dla Ciebie. White Label świetnie sprawdzi się w roli niedrogiego blenda, który nadaje się do samodzielnego picia. Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej wyrazistego w smaku VAT 69 czy William Lawson’s powinny bardziej przypaść Ci do gustu.

 

Porównanie Dewar’s White Label z Dewars 12 years Old

 

Co ciekawe Dewar’s White Label zdecydowanie bardziej mi smakował niż droższa wersja 12-letnia. W butelce Dewar’s 12 years old bardziej było czuć agresywny i alkoholowy aromat kiepskiej whisky zbożowej (grain whisky). Wersja 12-letnia sprawiała też wrażenie rozwodnionej. Moim zdaniem łagodna i młodsza wersji White Label pozbawiona jest tych dwóch wad.

3 thoughts on “Dewar’s White Lebel”

 1. To jakiś żart?
  Ani nuty smakowe, ani ocena, ani porównanie (i wrażenia) z wersji 12-letniej nijak nie mają się do tego, czego doświadczyłem ja i kilka innych osób.
  Nie rozumiem jak można tworzyć taką fikcję.
  I ta sprzeczna z opisem ocena 0,5/10 pkt. … szkoda słów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *