Wild Turkey 81 butelka

Wild Turkey 81 Bourbon Whiskey

Wild Turkey 81 proof to podstawowy  bourbon whiskey z „dzikim indykiem” na etykiecie. Jest to, jak by nie było budżetowy bourbon, gdyż najczęściej kupimy go w cenie około 50 – 60 zł. Jest szeroko dostępny -można nabyć go sklepach specjalistycznych, internetowych, i oczywiście w marketach i dyskontach. Dziś degustacja Wild Turkey 81, czyli test popularnego bourbona z Kentucky.
  
 

Podstawowe informacje o recenzowanej butelce:

 

  • Marka: Wild Turkey
  • Cena: 30-60 PLN
  • Wiek: NAS
  • ABV (zawartość alkoholu): 40,5 %
  • Jest filtrowana na zimno
  • Jest barwiona karmelem.

 

Wild Turkey 81 test i nota degustacyjna:

Kolor: miodowy
Zapach: słodki, z nutami przypraw, toffi, dębowego drewna, imbiru, po chwili czuć ciasteczka cynamonowe, delikatne zioła, na końcu odrobinę alkoholowy
Smak: słodki, karmel, owoce i przyprawy i zioła: rozmaryn i bazylia
Finisz: nie aż tak krótki jak moglibyśmy się spodziewać, ściągający, delikatnie przyprawowy

 

Bourbon Wild Turkey ocena: 1 na 10 punktów

Wild Turkey 81 ocena:
1/10

Wild Turkey 81 opinie i podsumowanie:

 

Wild Turkey 81 to podstawowy, prosty i tani bourbon. W smaku nie jest aż tak słodki, jak moglibyśmy się spodziewać po zapachu – co akurat w moim odczuciu jest zaletą. Smak jest delikatnie słodki, przyprawowy, nieco zrównoważony przez nuty ziołowe – czuć bazylię i rozmaryn. Wild Turkey stosuje mieszankę kukurydzy, słodowanego jęczmienia i żyta tworząc swoje destylaty. W tym przypadku to właśnie niewielka ilość żytniego zasypu odpowiada za ciekawe nuty delikatnych ziół w smaku tego bourbona.

 

W smaku czuć też nieco starsze destylaty. Pisząc – jak na podstawowy bourbon, który musi być leżakowany minimum 4 lata. Myślę, że Wild Turkey może zawierać pewną ilość whiskey 6-cio letniej, czy nawet 8-mio letniej, dzięki temu całość tworzy całkiem zgrabną kompozycję. Oczywiście wiek tych „starszych destylatów” nie powala, ale pamiętajmy, że to podstawowy Kentucky Straight Bourbon Whiskey, który zgodnie z prawem wystarczy, że będzie zawierał destylaty minimum 4-letnie.

 

 Wild Turkey 81 jak pić?

 

Jeśli chcemy nabyć lekki, dobry i tani bourbon warto rozważyć recenzowaną butelkę Wild Turkey. Z czym pić? Z pewnością Wild Turkey 81 to dobry bourbon do koktajli, czy popijania z colą na lodzie. Moim zdaniem z powodzeniem można go też pić samodzielnie – czego nie można powiedzieć o niektórych tanich blended whisky. Smak jest dobrze skomponowany – w moim odczuciu nie jest zbyt słodki i jest ciekawie zrównoważony przez nuty przypraw i delikatnych ziół. Oczywiście Wild Turkey 81 nie ma startu do świetnego Wild Turkey 101 proof. Myślę, że jeśli odpowiada Ci ten styl to warto dołożyć kilka złotych i rozważyć wersję butelkowaną w mocy 50,5% czyli Wild Turkey 101 proof.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *