Glenrothes 1997 Cadenhead's review

Glenrothes 1997 Cadenhead’s

Dziś test Glenrothes 1997 CA czyli whisky butelkowana w ramach serii Wood Range przez Cadenhead. Whisky dojrzewała przez 19 lat w beczce po sherry i została wydana jako single cask w ilości 528 butelek. Na rynku pojawiło się kilka ciekawych Glenrothesów z roku 1997. Sprawdźmy jak wypada ten od Cadenhead’s.

 

Podstawowe informacje o recenzowanej whisky:

 

  • Destylarnia: Glenrothes
  • Bottler: Cadenhead’s
  • gatunek: single malt scotch whisky
  • Cena: whisky od 400 do 800 PLN
  • Wiek: whisky 19-letnia
  • ABV (zawartość alkoholu): 58,7 %
  • Whisky single cask, cask strength, nie filtrowana na zimno i nie barwiona karmelem
  • Link do whiskybase tutaj: https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/97730/glenrothes-1997-ca

 

Glenrothes 1997 CA test i nota degustacyjna:

Kolor: ciemnozłoty
Zapach: na początku trochę ostry, siarka, dębina, rodzynki, suszone śliwki, piernik, odrobina wosku, siarka po dodaniu wody, powidła śliwkowe, wiśnie, skórka pomarańczowa, słodka czekolada
Smak: słodko drewniany, pomarańcze, śliwki, gruszki ze skórką, cynamon, goździki, wiśnie, wiśniowe praliny
Finisz: długi, dość słodki z nutami dębiny, skórek z pomarańczy i wiśni, na końcu delikatnie taniczny w przyjemny sposób

 

Ocena 4 na 10 punktów

 

Glenrothes 1997 Cadenhead's ocena:
4/10

 

 

Glenrothes 1997 CA label

 

Glenrothes 1997 CA opinie i podsumowanie

 

Testowana whisky to pyszny słodziutki Glenrothes. Słodkość wychodzi nam w zapachu, jak również jest kontynuowana w smaku i finiszu. Bardzo podobają mi się akcenty wiśniowo-czereśniowe w tej whisky. Mam wrażenie że w aromacie pojawia się trochę siarki – odjęty punkt za to. Na uwagę z kolei zasługuje finisz – dość słodki i złożony. Przyjemna deserowa whisky.
Niestety w miarę utleniania, pojawia się coraz więcej siarkowych nut, które przykrywają te przyjemne, słodko deserowe akcenty. Ocena spadła o 1,5 punkta.

 

Na blogu pojawi się wkrótce więcej wypustów Glenrothesa z tego rocznika. Tak jak już wspominałem, Glenrothesy z roku 1997 okazują się mocno ciekawe. Mam na oku jeszcze kilka ciekawych wypustów właśnie z beczek po sherry, niektóre z nich z beczek po ciemnej sherry.

 

Glenrothes 1997 Cadenhead’s cena i dostępność

 

Glenrothes 1997 CA został zabutelkowany latem tego roku. W tym momencie jest jesień i oprócz sklepu Cadenhead’s w Danii ciężko znaleźć oferty tej whisky „z pierwszej ręki”. Dobre rzeczy po sherry potrafią się sprzedać bardzo szybko. I chyba właśnie taki jest ten Glenrothes. Cena za ostatnie butelki to na chwile obecną okolice 120 euro.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *